W ramach czwartkowych info.cafe zapraszamy na cykl spotkań „Futbol – perspektywy wolnościowe”.

Czwartek 14.06, godz.20
ANTYRASISTOWSCY KIBICE
miejsce: UFA, Nowolipki 20, W-wa

Dlaczego Polska jest jedynym krajem, w którym brakuje wolnościowych fanklubów? Czy zaakceptowaliśmy już stadiony jako wylęgarnie skrajnej prawicy? Co musi się zmienić aby doszło do przełomu? Jakim sprawdzonym doświadczeniom należy się przyjrzeć? ‚Czy lepszą drogą są antyrasistowskie fankluby, czy raczej praca z młodzieżą? Praca z działaczami piłkarskimi czy fizyczne wypychanie nazioli ze stadionów? A może fuzja kilku koncepcji?

Pojawi się słynny temat dwóch stołecznych klubów i ewentualnych antyrasistowskich inicjatyw w ich obrębie. Na to spotkanie zaprosimy przedstawicieli środowisk kibiców z kraju i zagranicy, którzy będą w tym czasie w Polsce.

W trakcie spotkania zostanie pokazany film.


Ideą spotkań jest przyjrzenie się, przy okazji Euro2012, różnym aspektom futbolu z perspektywy wolnościowej.Traktując futbol jako fenomen społeczny, który tak jak każdy inny podlega najróżniejszym wpływom, a o jego obliczu stanowią ludzie, którzy się w niego angażują, przedyskutujemy problematyczne kwestie. Na spotkaniach rozwiniemy też kilka praktycznych pomysłów.

Reklamy