E-biuletyn informacyjny “co? gdzie? kiedy?”, w swoim zamyśle ma dostarczać warszawiakom informacje o interesującym wydarzeniach m.in. koncertach, spotkaniach, akcjach wolnościowych i antydyskryminacyjnych, oraz miejscach gdzie spędzić można czas w miłym towarzystwie i przy interesującej muzyce.

[poniedziałek, 28.01.2013]

Uniwersytet Krytyczny | Klub Filmowy LGBT | W zwierciadle złotego oka – Zapraszamy na pokaz mało znanego w Polsce filmu z udziałem bardzo znanych aktorów i w reżyserii sławnego twórcy. „W zwierciadle złotego oka” powstało według, wydanej także u nas, powieści Carson McCullers (wstęp do książki napisał sam Tennessee Williams). Film miał swoją premierę w roku 1967, a wyreżyserował go John Huston („Sokół maltański”, „Skłóceni z życiem”). Początkowo kapitana Pendertona ukrywającego swoje pożądanie do szeregowca Williamsa miał zagrać Montgomery Clift, ale zmarł na atak serca przed rozpoczęciem zdjęć. Zastąpił go Marlon Brando. Żonę kapitana, Leonorę, sfrustrowaną zachowaniem męża, zagrała Elizabeth Taylor. Rola szeregowca Williamsa była debiutem ekranowym Roberta Forstera, który wiele lat później otrzymał nominację do Oscara za „Jackie Brown” Quentina Tarantona. Uwaga! W filmie Hustona pokazuje się nago!
Film pokażemy w wersji oryginalnej z polskim lektorem. Po seansie zapraszamy do dyskusji którą poprwoadzą Mariusz Kurc i Bartosz Żurawiecki. – Krytyka Polityczna, Foksal 16, II p.

[środa, 30.01.2013]

Jak można było powstrzymać Hitlera? 80. rocznica dojścia do władzy (dyskusja i debata) – 30 stycznia 1933 r. przywódca nazistów Adolf Hitler został kanclerzem Niemiec. Ta ponura data przywołuje jedną z najciemniejszych kart historii: obrazy obozów koncentracyjnych, gett, okupacyjnego terroru, a przede wszystkim prowadzonego w przemysłowy sposób rasistowskiego ludobójstwa, czego kulminacją była Zagłada Żydów i Romów w czasie II wojny światowej. Faktycznie dojście nazistów do władzy nie byłoby możliwe bez wielkiego kryzysu od 1929 r. Dzisiaj kapitalizm także jest w głębokim kryzysie i widzimy niepokojący wzrost poparcia dla sił faszystowskich w różnych krajach. Tak więc pytanie „jak można było powstrzymać Hitlera?” jest niestety bardzo aktualne.u “Metalowców”, ul. Długa 29, I piętro, sala 107 (blisko stacji metra Ratusz).

DOG WHISTLE – koncert – Specjalistki od dwuminutowych piosenek granych na dwóch chwytach. Podobnie, jak John Lennon, nie znają nut, za to mają jedną podstawową zaletę – ich występ zazwyczaj nie przekracza trzydziestu minut. Czas przeznaczony na próby początkowo marnowały na ploty, dopóki na występ nie namówiła ich Ulubiona Wokalistka. Potem zaznajomiły się bardziej ze sceną, grając m. in. z Toro y Moi, Coldair i Ed Woodem. Ich debiutancka EP-ka ukaże się już wkrótce. – start 21 – wstęp 10 PLN (lista fejsbukowa 5 PLN) – Klubojadalnia EUFEMIA, Krakowskie Przedmieście 5 (wejście od Niżyńskiego)

[czwartek, 31.01.2013]

KONCERT – COOL KIDS OF DEATH, The Shipyard – W 2011 roku, za sprawą spiritus movens Piotra Pawłowskiego (Made in Poland, Heart&Soul) powstał zespół składający się z istotnych na polskiej alternatywnej scenie muzycznej artystycznych osobowości. Swoją nazwę zespół zawdzięcza wspólnej wszystkim jego muzykom fascynacji Stocznią Gdańską. W sierpniu 2012 roku, na kilka tygodni po bardzo dobrze przyjętym występie The Shipyard na OFF Festiwalu w Katowicach, ukazała się debiutancka płyta zespołu zatytułowana „We Will Sea”. Dowodzi ona nie tylko dojrzałości muzycznej i zaskakującej świeżości w podejściu do czerpania z inspiracji (m.in. nowa i zimna fala, punk, shoegaze), ale pokazuje również jak bardzo unikalna jest muzyka tworzona przez The Shipyard: nie posiada żadnego odpowiednika na polskim rynku muzycznym. Brzmienie „Stoczniowców” nie pozostaje obojętne na „wiatr od morza” i wybiega w przyszłość, którą grupa pragnie kształtować za pomocą dźwięków. Dlatego też swój pierwszy album wydali w najważniejszym obecnie trójmiejskim wydawnictwie – niezależnym Nasiono Records. Na ubiegłorocznej edycji festiwalu Metropolia Jest Okey w Gdańsku zespół The Shipyard dał się poznać jako prawdziwa koncertowa rewelacja. Od czasu tamtego debiutu scenicznego, wystąpili na zaproszenie Artura Rojka w ramach organizowanego przez niego festiwalu, jak również zagrali na Offensywnej scenie radiowej Trójki, w Radiu Gdańsk i liczne koncerty w Trójmieście. Tej jesieni wyruszyli w krótką trasę koncertową promującą wydanie krążka „We Will Sea”. – wejście 20/30PLN – start: 20:00 – HYDROZAGADKA, 11 Listopada 22.

[piątek, 01.02.2013]

Koncert – THE JOHN DOE’S BURIAL (Deathcore, Peter City of Court), NONGORE HELL (Screamo/Dark Hardcore, East Coast), ANCHORS AWEIGH! (HC/Punk, Varsovia), THERE IS NO TOMORROW (Screamo/Hardcore, Masovia). – wejście 15PLN – skłot Przychodnia, ul. Skorupki 6a.

[sobota, 02.02.2013]

KUCHARZ B-DAY PARTY (KONCERT) – Bunt (punk rock, Garwolin), Kolizja (punk rock, Warszawa),  Prokuratura (hc/punk, Mikołów),  Respondent
(melodyjny punk rock, Piotrków Trybunalski),  Rozbujane Betoniary
(punk rock, Grybów) – wejście 10PLN – skłot Przychodnia, ul. Skorupki 6a.

Reklamy