E-biuletyn informacyjny “co? gdzie? kiedy?”, w swoim zamyśle ma dostarczać warszawiakom informacje o interesującym wydarzeniach m.in. koncertach, spotkaniach, akcjach wolnościowych i antydyskryminacyjnych, oraz miejscach gdzie spędzić można czas w miłym towarzystwie i przy interesującej muzyce.

[wtorek, 05.02.2013] 

Zapraszamy wszystkich do wsparcia swoją obecnością kilku aktywistów, aresztowanych podczas Dni Gniewu 2011r! Ich rozprawa rozpocznie się o godz 11.00 – Sąd Okręgowy w Warszawie ul Marszałkowska 82. p 39

[czwartek, 07.02.2013] 

Koncert. FLATFOOT 56 (Chicago, US) – Zespół powstał w 2000 r. w Chicago
Grupa ma na swoim koncie 6 płyt. Ich najnowszy album „Toil”, którego
producentem był Johnny Rioux (Street Dogs, Roger Miret & Disasters) zbiera doskonale recenzje w U.S.A. THE STUBS (PL / Warszawa) – LOW BUDGET ROCK’N’ROLL! – start: 19:00 – cena: 33/ 40 pln – PUNKT & RADIO LUXEMBOURG CLUB, ul. Górczewska 67, Warszawa.

Debata inspirowana książką „Zdrowie. Przewodnik KP”. Minęło 14 lat od wprowadzonej przez gabinet Jerzego Buzka reformy systemu zdrowotnego. Jakie są jej długofalowe efekty? Co i dlaczego warto zmienić w polityce zdrowotnej w Polsce? Obecnie pacjenci są uzależnieni od decyzji polityków, którzy co rusz wprowadzają nowe, nietrafione reformy. Czy jedną z nich jest system e-WUŚ? Długie kolejki do specjalistów, wielomiesięczne oczekiwanie na szczegółowe badanie wiążą się nie tylko z brakiem odpowiednich funduszy, ale również z wadliwym sposobem dystrybucji dostępnych środków. Opinia publiczna niewiele wie o tym drugim aspekcie sprawy, a media szukają winnych kryzysowej sytuacji wśród nieprzestrzegających zaleceń lekarzy pacjentów, nieempatycznych pielęgniarek i lekarzy, dyrektorów placówek, którzy nie mają umiejętności menedżerskich. Politycy prą ku komercjalizacji i prywatyzacji polskich szpitali i ośrodków zdrowia. Czemu to służy, jakie czekają nas konsekwencje takich działań i wreszcie jak uzdrowić system? Spotkanie poprowadzi gospodarz cyklu Marek Balicki – minister zdrowia w gabinetach Leszka Millera i Marka Belki, a obecnie dyrektor Szpitala Wolskiego w Warszawie. Gośćmi podczas pierwszej debaty będą: Michał Boni,  Teresa Kamińska, Sławomir Neumann, Adam Ostolski. – godz. 19.00 – siedziba Krytyki Politycznej przy ul. Foksal 16 w Warszawie.

Slam Poetycki. Luty to krótki miesiąc. Dla niektórych ma raptem 28 dni, dla poety jednak będzie miał cztery litery. Z liter można ułożyć wiersz. No może nie z samego słowa LUTY, ale już np. ze sformułowania „roztwór nadmanganianu potasu” owszem. Warto wpaść do Powiększenia, aby powiedzieć coś ze sceny. Czy będzie to wyznanie miłości przed Walentynkami czy opowieść o zimowym wyjeździe na narty, tudzież snowboard. Scena zniesie wszystko, ale czy wszystko zniesie publiczność? Okaże się 7 lutego.  UWAGA! Na lutowym slamie będziemy gościć dwóch poetów z Wielkiej Brytanii! Poza konkursem wystąpią: Liz Greenfield i Alabaster DePlume! Zapraszamy! – start: 20.00 – wjazd: 10 PLN (występujący za darmo), Powiększenie, ul. Nowy Świat 27.

[piątek, 08.02.2013]

DISCO RICOCHETT – Rykoszet to niecentralne zderzenie dwóch ciał w wyniku którego oba ciała (lub jedno) zmieniają kierunek swojego ruchu na skutek tego, że punkt przecięcia torów ruchu nie leży na odcinku łączącym środki masy obu ciał. (z wikipedii). Zagraja Radar i Bucz i da się potańczyć. – start: 21:00 – wstęp: 5PLN – Klubojadalnia EUFEMIA, Krakowskie Przedmieście 5 (na tyłach ASP).

[sobota, 09.02.2013]

Punk Benefit na zakup stołu do Piłkarzyków – Zapraszamy na imprezę benefitową, której celem będzie zakup stołu do piłkarzyków. Od godziny 18.00 Punkowy Turniej w Piłkarzyki o krate Ciechana wpisowe 5 zł od osoby ( kasa idzie na benefit).  Zapisy na turniej:
www.facebook.com/events/465331816863302/?notif_t=plan_user_joined Zapraszamy do baru na benefitowe vegan papu.  Zagrają: ANTIDOTUM wiadomo o co cho, NOWY ŚWIAT punk rock (Warszawa),  WARSAW DOLLS punk rockowy kabaret w stylu 77 (Warszawa), ATENCJA punk Działdowo/Warszawa. Po koncercie ok. 00:00 w sali barowej After Dj. Winamp Don Vito Corleone (punk,disco,disco polo). – start: 18:00 – wjazd 10 zł – Squat Przychodnia.

High five, for lo-fi vol.1 – Zapraszamy na pierwszą edycję nowego cyklu koncertowego w eufemii, w ramach którego zobaczyć będzie można występy projektów, o których nie wiadomo jeszcze nic albo wciąż zbyt niewiele. każdy z nich obraca się w innej stylistyce, jednak wszystkim bliskie jest podejście lo-fi. Wystąpią: 21:30 , Skinny Girls (girlgaze/funeral music), Panda with Guns (alt electro/synthpop/darkwave), Palcolor (space age pop/ambient/downtempo), Francis (90s or whatever), Złota Jesień (dreamnoise/punkgaze), +afterparty – wstęp: 10/5 PLN – start:21:00 – Klubojadalnia EUFEMIA, Krakowskie Przedmieście 5 (na tyłach ASP).