E-biuletyn informacyjny “co? gdzie? kiedy?”, w swoim zamyśle ma dostarczać warszawiakom informacje o interesującym wydarzeniach m.in. koncertach, spotkaniach, akcjach wolnościowych i antydyskryminacyjnych, oraz miejscach gdzie spędzić można czas w miłym towarzystwie i przy interesującej muzyce.

[wtorek, 19.02.2013] 

Wykład dr hab. Magdaleny Środy, prof. UW „Moralność życia publicznego”. To 5. prelekcja w tym roku akademickim i 97. w całym cyklu „8 Wykładów na Nowe Tysiąclecie”. Wykład odbędzie się o godzinie 17:00 w Auditorium Maximum UW przy Krakowskim Przedmieściu 26/28. Wstęp wolny.

[środa, 20.02.2013] 

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie. Improwizowany koncert angielskiego trębacza i artysty dźwiękowego Matta Davisa z towarzyszeniem warszawskich improwizatorów: kontrabasisty Ksawerego Wójcińskiego (Hera, Nuntium, Afinity) i perkusisty Gamida Ibadullayeva (Gamid Group, Untitled). – START: 21 – WSTĘP: 10 PLN – Klubojadalnia EUFEMIA, Krakowskie Przedmieście 5 (na tyłach ASP).

[czwartek, 21.02.2013]

Ta impreza miała się nazywać „K***A Kocham Tańczyć„… ale tata się nie zgodził :) W każdy czwartek, Uncle Ben – menadżer Powiększenia razem ze swoimi znajomymi zaprasza na wesołą potańcówkę ! Prawdziwa podróż od tropikalnych rytmów przez swingujące brzmienia do najnowszych basowych wersji muzyki z Ameryki południowej! – 21/02: Uncle Ben + BlekotWSTĘP WOLNY – START: 21:00 – Powiększenie, Nowy Świat 27.

Koncert RACHAEL: Mieli założyć sektę, ale plany pokrzyżowały problemy z zapuszczeniem porządnej brody. Zamiast tego ograniczyli skład do dwóch osób i w tym homomuzycznym związku zaczęli szykować kompletnie nowy materiał na swój debiutancki LP, który może w końcu ujrzy światło dzienne. Teraz większość z niego zagrają w Eufie i tym razem chyba potrwa to dłużej niż dwadzieścia minut. Słońce, trawa, Charles Manson, naćpane dziewczyny i wesołe piosenki o miłości. Rachael zaprasza i obiecuje, że będzie fajnie. – START: 21 – WSTĘP: 5/10 PLN – Klubojadalnia EUFEMIA, Krakowskie Przedmieście 5 (na tyłach ASP).

[piątek, 22.02.2013]

Rebelsnowman punx crew zaprasza na GIG: ALTERCADO – emotional crust punk petarda z Chile! /// MONDAY SUICIDE – punkowy dynamit z Grodna!nareszcie w Warszawie! /// DRIP OF LIES – biedna podróba Sedesu ze stolicy. /// SOCIAL CRISIS
d-takt napierdol na dwa woksy z Białej Podlaskiej. polaczone siły Life Scars & Victim of Truth. nie ma opierdalaniasie! – START: 20.30 – WJAZD: 15 PLN – SKŁOT PRZYCHODNIA, ul.Skorupki 6 A.

Warszawska Federacja Anarchistyczna zaprasza na kolejny pokaz w ramach kina DZIK! W piątek, 22 lutego, spotkamy się, żeby porozmawiać o sytuacji w Grecji.
Podczas spotkania zostaną zaprezentowane 4 krótkie filmy dokumentalne w języku angielskim, przygotowane przez greckie środowiska wolnościowe. Czas trwania filmów to ok 50 min. Dotyczą masowych demonstracji w 2008 roku, po zabójstwie Alexisa Grigoropoulosa, oraz obecnych wystąpień antyrządowych.  Po projekcji odbędzie się także krótkie wystąpienie opisujące sytuację Andrzeja Mazurka, polskiego anarchisty przebywającego w greckich i polskich więzieniach od grudnia 2008. Po wystąpieniu planujemy napisać wspólny list (lub kilku listów) do Andrzeja, co jest jedną z podstawowych form wsparcia osadzonych działaczy. Będzie poczęstunek! :) – START: 19:30 – Centrum Społeczne MS, ul. Poznańska 38 lok. 41.

Skandal! Skandal! SADOWSKA robi to z MANIFĄ!..
.(benefit na warszawską Manifę 2013) Ten romans stulecia był kwestią czasu! Dwie niepokorne pionierki: sprzed lat i współczesna. Działaczki na rzecz kobiet – kochające kobiety. Nienormatywne prowokatorki. „Szkodnik społeczny” i „feministyczny beton”. Bohaterka lesbijskiego skandalu w latach 20. i coroczna demonstracja przeciwko skandalicznym naruszeniom praw kobiet, czyli… dr Zofia Sadowska (1887-1960) i warszawska Manifa (2000-…)! Aby uczcić ich ponadczasowy związek, z okazji urodzin Sadowskiej i na rzecz XIV warszawskiej Manify, na scenie 1500m2 od 21.00 (punktualnie!) zabłysną dla Was gwiazdy z przeszłości i supernowe. Proszę Pań, proszę Panów, proszę Osób, przed Wami…START: 20.00, WJAZD 15-25 PLN, 1500m2, Solec 18.

[sobota, 23.02.2013]

Koncert Reggae Ragga chłopaków z Pionek i Radomia !  Zagrają: PWL Sound System, Abdul Vigor Gun-Jahad, Za Deckami: Dj Aux ! aPo koncercie tradycyjnie (już) jem session. oczywiście bufet na miejscu – START 20:25 – Wejście 7,59zł ;) (słownie „dziesięć dziesiędziesiąt dziesięć) – Burakowska 9 (Burak, Podziemie na poddaszu).