Historia Ludzi, którzy ryzykują wszystko aby ratować zwierzęta.

Film dokumentalny o Froncie Wyzwolenia Zwierząt.

Reżyserką filmu jest prawniczka, zajmująca się prawami zwierząt — Shannon Keith. Dokument ten (którego tworzenie trwało 3 lata) powstał jako odpowiedź na zakłamany przekaz mediów mainstream’owych na temat ruchu praw zwierząt.

Film opowiada o aktywistach i atywistkach włamujących się do laboratoriów i innych okrutnych miejsc, gdzie wykorzystywane są zwierzęta. Kim są Ci ludzie i dlacego wierzą, że łamanie prawa jest najskuteczniejsza i najlepszą drogą do wyzwolenia zwierząt? Co ich inspiruje ich do kwestionowania statusu quo? Behind The Mask przedstawia nie pokazywaną wcześniej pełnometrażową historię mówiącą o tym, co kieruje poszczególnymi ludźmi aby poświęcać swoje życia dla ratowania życia zwierząt. Ludzie w różnym wieku, o różnym pochodzeniu, z całego świata — opowiadają historie wyzwolenia, o własnym oddaniu dla ratowania czyjegoś życia, o aresztowaniach, o pobycie w więzieniu oraz o własnej determinacji.

W filmie występują m.in. aktywiści, którzy za akcje bezpośrednie byli skazani na więzienie. Poznajemy również historię Jill Phipps, która została przejechana przez samochód ciężarowy podczas protestu przeciwko transportowi żywych zwierząt. Wywiadu do filmu udzielili m.in. — Kaith Mann, dr. Jerry Vlasak czy Ronnie Lee.

Film zdobył nagrody za najlepszy dokument 2007 roku:
na Venice Film Festival [ http://en.wikipedia.org/wiki/Venice_F… ], Independent Features Film Festival oraz Santa Clarita Valley Film Festival.