Zapraszamy na INFO.CAFE oraz POTLUCK
Tytuł przewodni spotkania to „Burzliwe lata Chile”
kiedy: 19.01.2014 (niedziela) o której: od 14:00 do 21:00 gdzie: Przychodnia Skłot, Warszawa
wydarzenie:
14:00 – wegański POTLUCK – potluck to forma spotkania gdy każda z osób uczestniczących przynosi coś do jedzenia, przygotowanego przez siebie, dzięki czemu wspólny posiłek jest jedyny w swoim rodzaju! W ramach naszego spotkania fajnie, jakby uczestnicy i uczestniczki, w miarę możliwości przynieśli coś smacznego, coś ulubionego, coś tradycyjnego, coś wygodnego w przygotowaniu…no i oczywiście wegańskiego!
17:00 – prezentacja + dyskusja „BURZLIWE LATA CHILE” – podczas spotkania dostaniecie konkretną dawkę historii Chlie, lat 60tych i 70tych. Od „Frontu Jedności Ludowej” (Unidad Popular), przez „Polbladores” (samowolnych osadników i osadniczek w Chile przed obaleniem Allende), po początki krwawej dyktatury Augusto Pinocheta w 1973 roku. Oprócz prezentacji zapraszamy na dyskusję z gościem, naocznym świadkiem omawianych wydarzeń i uczestnikiem ruchów społecznych w Chile w latach 60tych i 70tych.

19:00 – Film „MACHUCA” (2004, prod. Chile, czas:120 min) – Rok 1973, Chile za rządów Salvadora Allende. Dzieci ze slumsów trafiają do ekskluzywnej szkoły dzięki stypendium, jakie ufundował jej dyrektor – energiczny ksiądz o lewicowo-socjalistycznych poglądach. Od samego początku pomiędzy nowymi uczniami, a dziećmi bogaczy, panuje niechęć i niezrozumienie. Wyjątkiem są fajtłapowaty Gonzalo i pewny siebie Pedro Machuca. Chłopcy, na przekór kolegom i panującej w szkole atmosferze, nawiązują niezwykłą przyjaźń. Rozwija się ona w czasie, w którym kraj ogarnia polityczne wrzenie.

POTLUCK będzie połączony z możliwością napisania kartek i listów solidarnościowych. Czyli „Jemy i Piszemy”
„Egzekucja 46-letniego meksykanina ma być wykonana 22 stycznia, z jawnym pogwałceniem prawa międzynarodowego. Po aresztowaniu odmówiono mu pomocy służb konsularnych, nie została również zrealizowana procedura odwoławcza nakazana przez Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości.”
„W Sztokholmie, za udział w aktywnej obronie antyrasistowskiej demonstracji zaatakowanej przez neonazistów, został aresztowany antyfaszystowski aktywista Joel Almgren. Przypomnijmy, że nacjonaliści zaatakowali tłum, w którym było dużo osób starszych i dzieci, ale zdecydowana reakcja antyfaszystów zmusiła napastników do odwrotu. Zachęcamy do pisania listów i kartek z wyrazami wsparcia dla zatrzymanego antyfaszysty.” Solidarność naszą bronią! —

Chile

Reklamy