(kolejny artykuł, który nadesłał jeden z naszych czytelników)

Po raz piąty z rzędu odbędzie się koncert „Ku Niepodległej” (fot.1) poprzedzający Marsz Niepodległości. W tym roku juz sami organizatorzy nie ukrywają nazistowskiego charakteu imprezy otwarcie podpisując węgierski zespół Fehér Törvény jako NSHC, co jest skrótem od National Socialist Hard Core.

fot 1 - plakat ku niepodleglej

Fot. 1. Plakat neonazistowskiego festiwalu zaplanowanego na rocznicę Nocy Kryształowej. Oficjalne patronaty to m.in. Stowarzyszenie Marsz Niepodległości i SS Records.

Członkowie wegeirskiego zespołu nie kryją swoich sympatii do poglądów Adolfa Hitlera, chętnie wykonują gest „sieg heil” (fot.2) (tak chętnie tłumaczony przez naszych rodzimych nacjonalistów jako rzekomo niewinny „salut rzymski”), czy udzielają wywiadów dla neo-nazistowskiej organizacji Blood & Honour (fot. 3).

fot 2 - Feher Torveny

Fot. 2 – koncert zespołu Fehér Törvény. Wokalista hajluje w stronę publiczności.

fot 3  - feher torveny BH interview

Fot. 3. – zapowiedź wywiadu z zespołem Fehér Törvény na stronie neonazistowskiej organizacji Blood and Honour

Drugim zespołem niezbyt kryjącym swoje nazistowskie poglądy jest francuski zespół Lemovice. Podobnie jak wyżej wspomniani węgrzy – równiez chętnie wystepują na koncertach pod szyldem Blood & Honour (fot. 4).

fot 4 - lemovice

Fot. 4 – koncert zespołu Lemovice pod szyldem neonazistowskiej organizacji Blood and Honour.

Oprócz zespołów zagranicznych wystąpią też zespoły z Polski, m.in. Nordica i SPS. Oba zespoły są projektem członków zespołu Agressiva 88 (obecnie ukrywający się pod nazwą SPS -ze względu na kontrowersje związane z oryginalną nazwą). Pod oryginalna nazwą zespół nagrał m.in. takie utwory jak „Dumny nadczłowieku”, „Narodowi Socjaliści” czy „Biała Kurwa Czarnucha”, które oprócz akronimu „Heil Hitler” w oryginalnej nazwie (cyfry 88) nie pozostawiają wątpliwości co do nazistowskich poglądów członków zespołu.

Oprócz Stowarzyszenia „Marsz Niepodległości” – patronat nad imprezą objęło m.in. Strong Survive –  w ich przypadku SS jako skrót nazwy nie wziął się z nikąd, albowiem jest to wytwórnia płytowa specjalizująca się w wydawaniu nazistowskiej muzyki. W ich obszernym katalogu wydawniczym znajdziemy takie gwiazdy nazistowskiego rocka jak Honor (najbardziej znane utwory to m.in. „Rudolf Hess” czy „Narodowy Socjalizm”), Gammadion (którego nazwa to greckie określenie swastyki), Tormentia czy amerykańskie Bound For Glory, które w 1996 roku koncertowało w Polsce obok Honoru i Konkwisty 88 na tle baneru Blood & Honour (link: http://www.youtube.com/watch?v=185Y1mF-f18).

Koncert na pod patronatem Marszu Niepodległości w rocznicę Nocy Kryształowej na którym zagrają zespoły jawnie gloryfikujące Narodowy Socjalizm to przypadek? Sami sobie na to pytanie odpowiedzcie…

Reklamy