swedens-war-on-fascists-1413245453164-crop_mobile_400-300x169

Komunikat ukazał się na anarchistycznym portalu 325:

Ataki na uchodźców oraz podpalenia ośrodków udzielającym im schronienia, ataki na rewolucjonistów, akty antysemityzmu, Muzułmanie (oraz byli Muzułmanie) zastraszeni po atakach terrorystycznych, rasistowskie zabójstwa dokonywane przez policję i faszystów; większa obecność faszystów w politycznym nurcie, odezwy o „gazowaniu” i „odstrzeliwaniu” uchodźców oraz ludzi o innym kolorze skóry, Daesh prowadzący swoją faszystowską wojnę, Złoty Świt patrolujący ulice w poszukiwaniu imigrantów oraz rewolucjonistów.

Liberalna oraz obywatelska odpowiedź na to zagrożenie poniosły porażkę. Odpowiadamy na faszystowskie zagrożenie oraz porażkę społeczeństwa obywatelskiego. Faszyzm nie pojawił się znikąd, jest wynikiem ucisku kapitalistycznego w czasach kryzysu. Historia się powtarza. To w tym kontekście musimy patrzeć na nasz atak przeciwko faszystom, to cios w systemy podtrzymujące kapitalizm. Jako rewolucjoniści widzimy tu swoją rolę, jest to obalenie obecnego porządku oraz jego żywotnych elementów. Od dekad nie zdarzyło się, żeby faszyści byli równie silnie obecni w państwie i mediach, które pozwalają im się panoszyć, w tym samym czasie gdy władza państw rośnie. Nie minie sporo czasu, kiedy dostaną przyzwolenie na ataki wymierzone w rewolucjonistów, uchodźców, środowiska LGTB+, ludzi oraz wszystko co stanowi zagrożenie dla istniejącego systemu. Zawsze tam gdzie będzie taka potrzeba, odpowiemy z wściekłością, adekwatnie do poziomu zagrożenia.

Tkwimy w tej wojnie od dawna, jesteśmy gotowi by rozpocząć atak na faszyzm oraz jego sponsorów. Będziemy uderzać tam gdzie boli i wtedy gdy faszystowscy przeciwnicy rewolucji się tego nie spodziewają. Postrzał z broni,  materiał wybuchowy; noż, kij. Ciosy nadejdą z ukrytych zaułków, z cienia, faszyści nie będą wiedzieć skąd się wzięły oraz kiedy i gdzie spadnie następny. Oni chcą wojny więc my im ją damy.

Musimy uderzyć w samo źródło faszyzmu, unikając krzywdzenia niewinnych osób. Musimy uderzyć tam gdzie ich boli najbardziej, w sponsorów, przywódców, prominentnych działaczy oraz propagatorów i ich zaplecze.

Zapraszamy wszystkie istniejące komórki oraz pojedyńczych bojowników, jak i przyszłych buntowników, by przyłączyli się do wojny, by stali się częścią Antyfaszystowskiego Frontu Rewolucyjnego.

Działaj sam lub odnajduj zaufanych ludzi, zorganizuj bandę i atakuj. W nadchodzących tygodniach opublikujemy więcej materiałów wspierających Wasz udział w walce.

Niech powstanie się rozpocznie.
Rewolucyjne wyrazy solidarności i pozdrowienia.

Antyfaszystowski Front Rewolucyjny